Malatya'da muhtar, imam ve vatandaşlara yangın eğitimi

Malatya'da muhtar, imam ve vatandaşlara yangın eğitimi
Malatya'da muhtar, imam ve vatandaşlara yangın eğitimi
MALATYA (AA) - Malatya'da muhtar, imam ve vatandaşlara yangın güvenliği ve önleme eğitimi verildiği bildirildi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan...

MALATYA (AA) - Malatya'da muhtar, imam ve vatandaşlara yangın güvenliği ve önleme eğitimi verildiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi, yangınların önlenmesi ve yangın güvenliğiyle ilgili eğitim çalışmaları yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan eğitim birimi, başta itfaiye personeli olmak üzere merkez, ilçe ve kırsalda muhtar, imam ve vatandaşlara yangın güvenliği ve önleme eğitimi veriyor.

Çalışmalara Kale ilçesinde başlayan eğitim birimi personeli, muhtar ve din görevlilerine temel yangın bilgisi, ikametgah yangınları, örtü yangınları, bahçe ve orman yangınlarına müdahale teknikleri, itfaiyeyle ortak çalışma teknikleri ve doğru ihbar verme konularında seminer verdi.

Yangınların en aza indirilmesi hedeflenen eğitimler, İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar, şube müdürü, eğitim amiri ve dalış timi amiri tarafından veriliyor.

Ayrıca itfaiye personeline de hizmet içi eğitim veriliyor.

İlçe ve kırsalda oluşturulan itfaiye birimlerinde görevlendirilen kişiler, sıkı bir eğitimden geçiriliyor. Uygulamalı eğitim de alan itfaiye ekipleri, yeterlik kazandıktan sonra görev yerlerine gönderiliyor.