Malatya'da muhtar ve imamlara yangın eğitimi verildi

Malatya'da muhtar ve imamlara yangın eğitimi verildi
Malatya'da muhtar ve imamlara yangın eğitimi verildi
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince, muhtar ve imamlara yangın eğitimi verildi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince, muhtar ve imamlara yangın eğitimi verildi. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Malatya genelinde ilçeler bazında başlatılan yangın ve deprem eğitimleri devam ediyor.

İlki Kale İlçesi'nde düzenlenen yangın ve deprem eğitimi, merkez Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde de verildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde görevli imamlar ile Battalgazi İlçesi muhtarları için ayrı ayrı eğitimler gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'ndaki eğitime Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde cami ve Kur'an kurslarında görevli yaklaşık 300 imam katıldı. Katılımcılara, depremler, yangın bilgisi, yangın çeşitleri ve müdahale yöntemleri anlatıldı. Katılımcılara ayrıca eğitici özellikli boyama kitapçığı, el broşürü ile yangından korunma el kitapçığı hediye edildi.

Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen eğitime de Battalgazi ilçesinden 82 mahalle muhtarı katılırken, muhtarlara yangınla ilgili konular anlatılarak, kitapçık ve broşürler dağıtıldı.