Malatya'da park çalışmaları

Malatya'da park çalışmaları
Malatya'da park çalışmaları
MALATYA (AA) - Malatya'nın simge noktalarından birisi olan ve halk arasında "Hürriyet Parkı" olarak bilinen İsmet Paşa Parkı'nda sürdürülen peyzaj...

MALATYA (AA) - Malatya'nın simge noktalarından birisi olan ve halk arasında " Hürriyet Parkı" olarak bilinen İsmet Paşa Parkı'nda sürdürülen peyzaj çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 20 dönümlük park alanı içerisinde altyapı çalışmaları kapsamında, yağmur suyu drenaj, kanalizasyon, içme suyu şebeke hatları yenilendi, aydınlatma, ağaç aydınlatma ve park sulama hatları yapıldı.

Parkta 8 bin 456 metrekarelik yeşil alan, bin 800 metrekarelik biyolojik gölet, tartan koşu pisti, spor aletleri, yürüyüş yolları ve oturma grupları yer alıyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,   zaman içerisinde yıpranan ve güzelliğini kaybetmeye başlayan parkı canlandırmak, eski güzelliğine kavuşturmak ve Malatya'ya tekrar kazandırmak için güzel bir proje hazırlayarak çalışmalara başladıklarını belirterek, "Şu anda çalışmaların büyük ve önemli bölümünü tamamladık. Altyapı çalışmaları ağaçlardan dolayı çok yavaş ilerledi ama artık geri kalan işleri hızlı bir şekilde bitirerek kış mevsimine girmeden önce hizmete açmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.