Malatya'da "Peygamberimiz" konulu panel düzenlendi

Malatya'da "Peygamberimiz" konulu panel düzenlendi
Malatya'da "Peygamberimiz" konulu panel düzenlendi
MALATYA (AA) - Malatya'yın Yeşilyurt ilçesinde "Peygamberimiz" konulu panel düzenlendi.Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya...

MALATYA (AA) - Malatya'yın Yeşilyurt ilçesinde "Peygamberimiz" konulu panel düzenlendi.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilyurt Kaymakamlığı ve Yeşilyurt Belediyesinin  birliğinde yürütülen "Yeşilyurt Kitap Yurdu" projesi kapsamında Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Peygamberimiz" konulu panel düzenlendi.

Panelde, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, rutin belediye hizmetleri dışında en yüksek düzeyde çalışmalar yapmaya devam ettiklerini belirterek, "Yol, kaldırım ve park yapmak belediyelerin rutin hizmetleridir fakat asıl belediyeciliği şahlandıran, şekillendiren ve farkını ortaya koyan ise sosyal , kültürel ve sanatsal faaliyetlerdir" ifadesini kullandı.

Panele konuşmacı olarak yazar Bestami Yazgan, Yusuf Dursun ve Mustafa Özçelik katıldı.

Yazarlara, Yeşilyurt Belediyesi Yeşilyurt Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi (YEKSAM) tarafından hazırlanan tablolar hediye edildi.

Panele, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, kurum ve kuruluşların amirleriyle vatandaşlar katıldı.