Malatya'da Salköprü Spor Salonu açıldı

Malatya'da Salköprü Spor Salonu açıldı
Malatya'da Salköprü Spor Salonu açıldı
MALATYA (AA) - Malatya'da yapımı tamamlanan Salköprü Spor Salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.Salköprü Mahallesi'nde inşa edilen salonun açılış...

MALATYA (AA) - Malatya'da yapımı tamamlanan Salköprü Spor Salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Salköprü Mahallesi'nde inşa edilen salonun açılış töreninde, Malatya Büyükşehir Belediyespor'un tekvando, judo ve güreş takımları tarafından gösteri sunuldu.

Burada konuşan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, sağlıklı, disiplinli ve sistemli bir hayat yaşamak için her yaştan insanın gücü ve imkanları dahilinde spor yapmasının son derece önemli olduğunu söyledi.

Özellikle çocukların ve gençlerin zamanı daha verimli kullanmaları, kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalmaları, beden ve ruh sağlıklarını koruyabilmeleri bakımından sporun tartışılmaz katkıları bulunduğunu belirten Kamçı, "Sporda başarılı olan kişilerin sosyal çevrelerinde daha aktif ve başarılı oldukları uzmanlar tarafından daima dile getiriliyor. Bu spor salonu da Malatya halkına ve bilhassa gençlerimize sporun farklı güzelliklerini sunacak ve halkımız buradan en üst düzeyde istifade edecek" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de Malatya'nın önemli bir tesise daha kavuştuğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Gençlerimizin salon sporlarını yapabilmelerine imkan sağlayacak ve eksikliği giderecek tesise kavuşmanın mutluluğu içindeyiz. Burası sadece Malatya Büyükşehir Belediyespor'a ait bir salon değil. Salon sporları yapan bütün kulüplerin istifade edeceği bir salon. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyorum."

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya'da çok önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, şimdi de bunlardan biri olan spor salonunun açılışını yaptıklarını kaydetti.

İl genelinde birçok alanda yatırım yaptıklarını anlatan Çakır, yapılan tesislerden herkesin istifade ettiğini vurgulayarak, "Semt konaklarımızda ve çok amaçlı sosyal tesislerimizde, 30'a yakın noktada gençlerimize eğitim veriliyor. Çocuklarımızın istifade edebileceği mekanlar oluşturduk. Buralarda 30 bine yakın hemşehrimiz faydalanıyor" dedi. Spora yaptıkları katkılara dikkati çeken Çakır, "Yeni Malatyasporumuza verdiğimiz desteği kamuoyu biliyor. Ayrıca yine amatör sporlarımızın faydalanacağı bu spor salonumuz gibi tesislerimizi de yaygınlaştıracağız" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından  Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda dereceye giren engelli sporcular ödüllendirildi.

Açılışa AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Nurettin Yaşar, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve kurum ve kuruluşların müdürleriyle, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

İl Özel İdaresince yapımına başlanan spor salonu, Malatya'nın büyükşehir statüsü kazanmasıyla Büyükşehir Belediyesine devredilmiş, salonun yapımı belediyece tamamlanmıştı.