Malatya'da şehit aileleri ve gazilere iftar verildi

Malatya'da şehit aileleri ve gazilere iftar verildi
Malatya'da şehit aileleri ve gazilere iftar verildi
MALATYA (AA) - Malatya Valiliğince şehit aileleri ve gazilere iftar verildi.Malatya Valisi Süleyman Kamçı, bir restoranda organize edilen...

MALATYA (AA) - Malatya Valiliğince şehit aileleri ve gazilere iftar verildi.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, bir restoranda organize edilen iftarda yaptığı konuşmada, şehitlerin aziz hatırasını yılın belirli günlerinde hissetmediğini, daima yüreğinin baş köşesinde yaşattığını belirtti.

Unvanların çoğunun çalışarak elde edilebileceğine dikkati çeken Kamçı, "Lakin şehitlik ve gazilik, hayat karşılığında elde edilen, inanç sayesinde kazanılan unvandır ki onlara denk başka paye ve rütbe mevcut değildir. O nedenle şehitlik ve gazilik, her iki alemde de sahibini onurlandıran müstesna mertebedir" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da ramazanın yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu belirterek, bu ayda dar gelirlilerin gözetildiğini söyledi. Çakır, ramazanı dolu dolu geçirmeye çalıştıklarını kaydetti.

İl Müftüsü Ümit Çimen, dua etti.

İftara, 2. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek, 7. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Aydemir Taşcı, Malatya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Abdulkadir Gündem, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Şahin Kaplan, bazı kurum ve kuruluşların müdürleri ve  sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.