Malatya'da şehitler için yürüyüş düzenlendi

Malatya'da şehitler için yürüyüş düzenlendi
Malatya'da şehitler için yürüyüş düzenlendi
MALATYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Başkanlığı tarafından şehitler için "Bayrak yürüyüşü" düzenlendi.Ellerinde Türk bayraklarıyla...

MALATYA (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Başkanlığı tarafından şehitler için "Bayrak yürüyüşü" düzenlendi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla öğretmenevi önünde toplanan grup, "Tekbir" getirip, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak Soykan Parkı'na kadar yürüdü.

BBP Malatya milletvekili adayı Sema Altuntaş, burada yaptığı konuşmada, tüm şehitler ve eski BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu anmak için toplandıklarını söyledi.

Terörün her türlüsüne "Hayır" demek için bir araya geldiklerini aktaran Altuntaş, şehitleri rahmetle anarken, aileleri ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Altuntaş, bayrak, toprak ve vatan uğruna ölen evlatların bitmeyeceğini belirterek, "Hepimiz bu bayrak, bu toprak için şehadet şerbetini içmeye talibiz. Bu ülkeyi siyasi menfaatler uğruna böldürmeyiz. Bir Kürt'ü Türk'e, Alevi'yi Sünni'ye, Laz'ı Çerkez'e düşürmeyiz. Biz bu memleketin üzerinde menfi emelleri olanları barındırmayız. Ülkemiz, vatanımız, bayrağımız, halkımız, en mukaddes emanetimizdir" dedi.

Grup daha sonra sloganlar atarak olaysız dağıldı.

Bu arada  Kongre Kültür Merkezi'nde şehitler ve Muhsin Yazıcıoğlu için mevlit okutulacağı bildirildi.