Malatya'da şehitlik ziyaretleri

Malatya'da şehitlik ziyaretleri
Malatya'da şehitlik ziyaretleri
- Kurban Bayramı arifesinde şehit ailelerinin mezarlık ziyaretlerinde duygusal anlar yaşandı - Şırnak'ta şehit edilen polis memuru Şahin Altmış'ın 10 yaşındaki oğlu Enes, çizdiği resimlerle babasının mezarını ziyaret etti

MALATYA (AA) - Malatya'da, Kurban Bayramı arifesinde Şehitlik ve mezarlıklar ziyaret edildi.

Şehir Mezarlığına sabahın erken saatlerinden itibaren gelen aileler, kabirlerin temizliğini yaparak dua etti, Şehitlik'te de duygusal anlar yaşandı.

AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Nurettin Yaşar,  AK Parti Malatya 6. sıra milletvekili adayı Ufuk Önalan ve beraberindekiler Şehitliği ziyaret ederek, ailelere sabır diledi.

Şırnak'ta uygulama yapan polis ekibine teröristlerce bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda şehit düşen ve 15 Eylül 'de toprağa verilen polis memuru Şahin Altmış'ın (45) eşi Özlem, oğulları Furkan ve Enes ile kızı Zeynep, babalarının mezarını ziyaret etti.

Şahin Altmış'ın eşi ve çocukları, mezara su döktükten sonra dua okudu.

- Babası için resim çizdi 

 Şehidin 10 yaşındaki oğlu Enes, babasının mezarına çizdiği resimlerden bıraktı.

Resimlerin birisinde babasını cennette çizen Enes, diğerinde ise babasını şehit edenleri cehennemde tasvir etti.

Eşinin mezarı başında ağıt yakan Özlem Altmış, çok üzgün olduğunu ve çocuklarına söyleyecek bir söz bulamadığını söyledi.

AK Parti Malatya Milletvekili Çalık ve şehit Piyade Teğmen İbrahim Tanrıverdi'nin annesi Gafure Tanrıverdi'ye sarılarak ağlayan Özlem Altmış, "Zaten 2 aydır eşimin yüzünü görmüyorduk, hasrettik. Oğlum mezarlığa gelmeden önce babası için resim de yapmış" dedi.

Şehit eşi Altmış, eşinin resmine bakarak, "Konuşuyorum ben onunla. 2 aydır görmemiştim şimdi sesini de duyamıyorum" diyerek ağladı.

- "Bu bayram gelecekti oğlum"

Şehit Teğmen Tanrıverdi'nin annesi Gafure Tanrıverdi ise oğlunun mezarı başında gözyaşı döktü. Oğlunu kaybetmenin acısına dayanamadığını alan şehit annesi, "Oğlum, bu bayram gelecekti. Çok üzülüyor, dayanamıyorum. Sadece oğlumun adının yaşatılmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

Milletvekili Öznur Çalık ise şehit Tanrıverdi'nin adının yaşatılacağını belirterek, "İbrahim'in adı en güzel yerde sonuna kadar yaşayacak" dedi.

Bazı şehit aileleri de mezarları ziyaret ederek, dualar okudu.