Malatya'da su borçları yapılandırıldı

Malatya'da su borçları yapılandırıldı
Malatya'da su borçları yapılandırıldı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Özgür Özdemir, "torba yasa" kapsamında 16 bin 430...

MALATYA (AA) - Malatya  Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Özgür Özdemir, "torba yasa" kapsamında 16 bin 430 abonenin su borcunun yapılandırıldığını bildirdi.

Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, "MASKİ'ye borcu olan 16 bin 430 abonenin 18 milyon 882 bin 726 liralık su borcunu 6552 sayılı kanun kapsamında yeniden yapılandırdık. Vatandaşlarımız geriye dönük borçlarına uygulanmış olan gecikme zammı ve gecikme faizini ödemekten kurtuldu" ifadelerini kullandı.

Yapılandırma fırsatından yararlanan abonelerin borçlarını 18 eşit takside kadar ödeyebileceklerini belirten Özdemir, şunları kaydetti:

"Taksitler ikişer aylık periyotlar halinde ödenecek. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız  Ahmet Çakır , durumun önemini bizlere bildirmişti. Bu kapsamda biz de MASKİ olarak borçlu vatandaşlarımıza borçlarını ödeme noktasında elimizden gelen kolaylığı sağladık."