Malatya'da sürücülere kış lastiği uyarısı

MALATYA (AA) - Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Keskin, yolcu ve eşya taşıyan araçların sürücülerini kış lastiği takmaları...

MALATYA (AA) - Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Keskin, yolcu ve eşya taşıyan araçların sürücülerini kış lastiği takmaları yönünde uyardı.

Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut Ölçüm Toleransları Hakkında Yönetmelik'in 8 Kasım 2012 tarihinde yürürlüğe girdiğini hatırlattı.

Yönetmenlik kapsamında yolcu ve eşya taşımada kullanılan araçlarda 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanılmasının zorunlu olduğunu belirten Keskin, "Kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastikleri, kamyonet, minibüs ve A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastikleriyle yarı römork ve römorkların frenleme tertibatı bulunan dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması zorunlu. Sürücülerin idari yaptırımlara maruz kalmamaları için şimdiden önlemlerini almaları gerekiyor" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  kış

  ,

  Aralık