Malatya'da telefon hırsızlığı iddiasıyla 3 kişi tutuklandı

MALATYA (AA) - Malatya'da cep telefonu hırsızlığı yaptığı iddiasıyla 3 kişi tutuklandı.Malatya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

MALATYA (AA) - Malatya'da cep telefonu hırsızlığı yaptığı iddiasıyla 3 kişi tutuklandı.

Malatya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ferhadiye Sokak'taki parkta oturan N.M.D'nin cep telefonunu görüşme yapma bahanesiyle rızası olmadan aldığı öne sürülen Ö.P. ve kendilerini takip etmemesi için mağdura bıçak çektiği iddia edilen F.E, telefonu satmak için gittikleri yerinde, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Güven Timlerince yakalandı.

Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Zanlıların, daha önceden de benzer suçtan gözaltına alınıp, savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi.

Bu arada, İnönü Caddesi'ndeki bir kafeteryada müşteri G.D'nin cep telefonunun şarja takılı olduğu yerden, aynı caddedeki başka bir kafeteryada ise müşteri R.A'nın telefonunun ceketinin cebinden çalınmasını araştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, iş yerlerinin  güvenlik kamerası görüntülerden iki olayın şüphelisinin aynı kişi olduğunu belirledi.

Turgut Temelli Caddesi'nde ekiplerce yakalanan şüpheli A.P, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.