Malatya'da TOKİ konutları için kura çekildi

Malatya'da TOKİ konutları için kura çekildi
Malatya'da TOKİ konutları için kura çekildi
- TOKİ Kentsel Yenileme Daire Başkanı Konyalıoğlu: - "Bin civarındaki konuta 5 binin üzerinde talep geldi. Bu TOKİ'ye olan teveccühü ve güveni yansıtıyor"

MALATYA (AA) - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığınca ortaklaşa hayata geçirilen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan konutların kuraları çekildi.

TOKİ Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen kura çekiminde yaptığı konuşmada, TOKİ'nin 2004'den bu yana Kentsel Dönüşüm Projeleri gerçekleştirdiğini hatırlattı.

Projeleri yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde yürüttüklerini aktaran Konyalıoğlu, en büyük ölçekli projelerden birinin Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi olduğunu belirtti.

Konyalıoğlu, proje kapsamında yapılan bin 15 konuta yoğun talep geldiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Bu TOKİ'ye olan teveccühü ve güveni yansıtıyor. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatları, TOKİ Başkanı'nın verdiği direktifler doğrultusunda bu projede özellikle emeklilerimize bir pay ayrıldı. Bu konuda alt gelir grubu konutlarımıza ciddi bir talep aldık. Bin civarındaki konutumuza 5 kat talep alındı. Bu alanda mülkiyeti olup TOKİ ve belediyeye güvenen vatandaşlarımıza inşallah yakın zamanda teslim edeceğiz."

Konyalıoğlu, projede 4 farklı konut tiplerinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından konutların hak sahipleri kurayla belirlendi.