Malatya'da uzman çavuşun yengesini vurması

Malatya'da uzman çavuşun yengesini vurması
Malatya'da uzman çavuşun yengesini vurması
- Pompalı tüfekle yengesini vurduktan sonra polise teslim olan zanlı, ifadesinde ağabeyiyle boşanmaktan vazgeçmediği için yengesini vurduğunu söyledi

MALATYA (AA) - Malatya'da pompalı tüfekle yengesini yaralayan kayınbirader, ağabeyiyle boşanmaktan vazgeçmediği için yengesini vurduğunu belirtti.

Malatya'da yaklaşık 10 gün önce çocuğunu okuldan almak için evden çıkan Z.Y, kayınbiraderi E.Y. tarafından pompalı tüfekle vurulmuştu.

Olayın ardından polise teslim olan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan E.Y'nin Bolu'da uzman onbaşı olarak görev yaptığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, zanlı, ifadesinde, görev yerinden izin alarak Malatya'ya geldiğini belirtti.

Ağabeyi C.Y. ile yengesi Z.Y. arasındaki boşanma davasını sorduğunda, ağabeyinin bir daha bir araya gelemeyeceklerini söylediğini anlatan zanlı, bunun üzerine Z.Y'nin evinin bulunduğu sokağa gittiğini kaydetti.

Ağabeyiyle tekrar barışması için konuştuğu yengesinin ise kendisine hakaret ettiğini savunan E.Y, sinirlenerek otomobildeki tüfekle havaya ateş ettiğini, Z.Y'nin bu sırada komşusunun evine doğru kaçtığını iddia etti. Yengesinin arkasından eve doğru yöneldiğini dile getiren E.Y, evin kapısını kapatmasına engel olarak tüfekle yengesine doğru ateş ettiğini bildirdi.

Z.Y'nin yaralandığını görünce üzüldüğünü ifade eden zanlı, niyetinin öldürmek olmadığını, sadece yaralamak için ateş ettiğini öne sürdü.

Bu arada, Malatya Devlet Hastanesinde tedavi gören Z.Y'nin hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.