Malatya'da vatandaşlardan aydınlatma direği protestosu

Malatya'da vatandaşlardan aydınlatma direği protestosu
Malatya'da vatandaşlardan aydınlatma direği protestosu
MALATYA (AA) - Malatya'da bir grup vatandaş, sokaklarında aydınlatma direği bulunmamasını protesto etti.Yeşilyurt ilçesi Yavuz Selim Mahallesi...

MALATYA (AA) - Malatya'da bir grup vatandaş, sokaklarında aydınlatma direği bulunmamasını protesto etti.

Yeşilyurt ilçesi Yavuz Selim Mahallesi Karagül Caddesi Rıhtım Sokağında yaşayan vatandaşlar, aydınlatma direği olmayan sokağı ateş yakarak aydınlattı.

TOKİ 441 isimli sitenin yöneticisi Kadir Kandemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilgili kurumlara gerekli başvurularda bulunduklarını ifade ederek, bugüne kadar hiçbir gelişme yaşanmadığını söyledi.

Kandemir, şöyle konuştu:

"Akşam evine dönenler, yolu göremedikleri için zorluk yaşıyor. Sıklıkla kazalar da oluyor. Biz de sokak girişini ateş yakarak belirlemeye çalıştık. İnşallah yetkililer, sesimizi duyar ve sorunumuza bir an önce çözüm bulurlar. Elektrik direği dikilmediği için belediye, buraya asfalt da yapmıyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz. İnşallah sorunumuz kısa sürede çözülür."

Kandemir, insanların konutlarda mart ayından bu yana yaşandığını, aydınlatma sorunu nedeniyle akşamları dışarı çıkmaya korktuklarını kaydetti.