Malatya'da yıkılan evlerde yenileme çalışması

Malatya'da yıkılan evlerde yenileme çalışması
Malatya'da yıkılan evlerde yenileme çalışması
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Cengiz Topel Caddesi'nde yıkılan Gündüz ve Tunay apartmanlarının yerine yenileri...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Cengiz Topel Caddesi'nde yıkılan Gündüz ve Tunay apartmanlarının yerine yenileri yapılıyor.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 2011 yılında önceden boşaltılan bir binanın kendiliğinden yıkılması üzerine, bitişiğindeki diğer binanın da riskli olması nedeniyle belediye tarafından yıkıldığı hatırlatıldı.

Hak sahiplerinin yaşadığı mağduriyetin Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin gayretleriyle çözüme kavuşturulduğu belirtilen açıklamada, hissedarlarla meydana gelen hukuki sorunların çözümünde önemli rol oynayan Büyükşehir Belediyesinin, yıkılan 2 binanın yerine yeniden 2 bina yapılarak hak sahiplerine verilmesi için TOKİ ile protokol imzaladığı bildirildi.

Protokolün ardından TOKİ tarafından 7 kattan oluşan 10 dükkan ve 34 dairenin yapımı için ihale yaptığı aktarılan açıklamada, ihale sonucunda ihaleyi kazanan firmaya bugün itıbarıyla yer tesliminin yapıldığı kaydedildi.