Malatya'da yol genişletme çalışmaları

Malatya'da yol genişletme çalışmaları
Malatya'da yol genişletme çalışmaları
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Çakırhan, Hisartepe, Alhanuşağı ve Düzyol mahallelerini birbirine bağlayan...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Çakırhan, Hisartepe, Alhanuşağı ve Düzyol mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda, yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü tarafından planlanan çalışmalar kapsamında, mevcut 5 metrelik yolun 10 metre genişliğine çıkarıldığı belirtildi.

Yolun 2 kilometrelik kısmının standartlara uygun hale getirilirken, kalan 3 kilometrelik bölümde ise çalışmaların sürdüğü ifade edilen açıklamada, yolda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapan ekiplerin, dere yataklarına betonarme büzler koyduğu kaydedildi.

Viraj düzeltmeleri yapılan yolda heyelan temizliğinin de gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, dolgu çalışmalarının yapıldığı yolda stabilize kaplamanın yapılacağı, yolun alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra asfaltlama çalışmalarına başlanacağı ifade edildi. 


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Daire

  ,

  ilçe

  ,

  Büyükşehir