Malatya'da yol yapım çalışmaları devam ediyor

Malatya'da yol yapım çalışmaları devam ediyor
Malatya'da yol yapım çalışmaları devam ediyor
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarına devam ediyor.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Çamurlu...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Çamurlu Mahallesi ile Turgut Özal Tıp Merkezi arasında iki kilometrelik bağlantı yolu açıldığı belirtildi.

Havaların ısınmasıyla daha önceden projelendirilmiş yol çalışmalarını bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesinin, Malatya'nın değişik noktalarında yeni yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Çamurlu Mahallesi'ni, Turgut Özal Tıp Merkezine bağlayacak bağlantı yolunu açma çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, alanda dolgu çalışmaları yapıyor. İki kilometre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde açılan yolda alt yapı çalışmalarıyla dolgu çalışmaları devam ederken dere yataklarına beton büzler yerleştirilecek."

Ayrıca Fırat ve Yavuz Sultan Selim mahallelerindeki toplu konut yapımından arta kalan atıklar ve toprak yığınlarının kullanıldığı dolgu çalışmalarının önümüzdeki aylarda tamamlanacağı belirtildi.