Malatya'da yol yapım çalışmaları devam ediyor

Malatya'da yol yapım çalışmaları devam ediyor
Malatya'da yol yapım çalışmaları devam ediyor
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarına devam ediyor.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arapgir ilçesine bağlı Konducak ve Sipahiuşağı mahallelerinin 3,5 kilometre uzunluğundaki grup yolunda yol genişletme çalışmalarına başladı.

Konducak ve Sipahiuşağı mahallelerinin 3 metre genişliğindeki grup yolu 6 metre genişliğine çıkarılıyor. Mevcut yolun çok dar olması ve kış şartlarından çok yıpranması sebebiyle bakım ve genişletme çalışmasına başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolda ilk olarak genişletme çalışmaları yapıyor.

Grup yolunun genişletilmesinin yanı sıra dere yataklarına çeşitli çaplarda beton büzler yerleştirecek, yol şarampolleri, viraj, düzeltmeleriyle kısmi kaplama çalışmaları da yapılacak. Altyapı çalışmaları bittikten sonra da asfaltlama çalışması gerçekleştirilecek.

Uzun yıllardır yollarının yapılmasını beklediklerini belirten mahalle sakinleri, yol çalışmalarından mutlu olduklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  kış

  ,

  Büyükşehir