Malatya'da "Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu" açıldı

Malatya'da "Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu" açıldı
Malatya'da "Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu" açıldı
MALATYA (AA) - Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu" açıldı.Malatya Valiliğinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Yöneticilik Formasyon Kazandırma Kursu" açıldı.

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Öğretmenevi'ndeki kursun açılışında konuşan Malatya Valisi Süleyman Kamçı, eğitim ve okul yönetiminin öncelikli vazifesinin milli eğitim politikalarını ve milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda görev icra edilmekte olan kurumu etkili bir biçimde işler durumda tutmak olduğunu kaydetti.

Liderlerin yenilik ve değişime katkı sağlayacak başarıların anahtarı olduğunu vurgulayan Kamçı, "Yönetici, yenilikçi ve ufku geniş olmak zorundadır. Bir yönetici başarılı olmak istiyorsa bilimsel ve teknolojik yeniliklere açık olmalı. İçinde yaşadığı toplumu çok iyi etüt etmeli, astlarına ve öğrencilerine her konuda örnek olmalıdır. İyi bir eğitim yöneticisi aynı zamanda personelinin okul içi görev ve faaliyetlerle ilgili kararlara katılmasını sağlamalı, böylelikle personelinin okulunu ve görevini daha çok sahiplenmesini sağlamalıdır" ifadesini kullandı.

Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı da yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri için kursun düzenlendiğini belirtti.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Okul

  ,

  eğitim