Malatya'da zabıta trafik ekiplerinin çalışmaları

Malatya'da zabıta trafik ekiplerinin çalışmaları
Malatya'da zabıta trafik ekiplerinin çalışmaları
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı trafik ekipleri, belediyenin sorumluluk alanındaki cadde ve...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı trafik ekipleri, belediyenin sorumluluk alanındaki cadde ve meydanlarda denetimlerine devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kurumların karayolu güzergahlarındaki çalışmaları başta olmak üzere yol kapatma, trafiğe kapalı alanları denetleme, kaldırım işgallerini önleme, şehir içi ve şehirler arası ulaşımı sağlayan araçların denetimleri gibi faaliyetler yürüten Büyükşehir Belediyesi zabıta trafik ekipleri, aynı zamanda vinç kurma, beton dökme ve ev taşıma izinlerini de organize ediyor.

Şehir merkezinde araç trafiğine kapalı alanlarda bulunan elektronik delinatörlerin belirli saatlerde açılıp kapatılması çalışmalarını da yürüten ekipler, araç trafiğine kapalı sokakları denetliyor, kaldırıma park eden araçların sürücülerini uyarıyor.

Ekipler, başta Malatya Şehirler Arası Terminal İşletmesi olmak üzere  Kuzey ve Doğu Garajlarının dışında yolcu indirip bindirmeleri ve firmaların araçlarının geliş gidiş işlemlerini de denetliyor.