Malatya'da zabıtadan ramazan denetimleri

Malatya'da zabıtadan ramazan denetimleri
Malatya'da zabıtadan ramazan denetimleri
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayında fırın denetimlerini...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayında fırın denetimlerini artırdı.

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, vatandaşların sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alabilmesi için denetimlerine aralıksız bir şekilde devam eden zabıta şube müdürlüğü ekipleri, ramazan ayı içerisinde toplum sağlığının ve gıda güvenliğinin en iyi şekilde tesis edilebilmesi için yoğun bir şekilde denetim yapıyor.

Yapılan denetimlerde, üretilen ekmeklerin gramajı, genel temizlik, fiyat tarifesi gibi konular kontrol ediliyor. Eksiklikleri bulunan işletmelere ihtar tutanağı düzenlenerek eksikliklerin bir an önce giderilmesi için süre verilirken, kurullara uymayanlar hakkında ise yasal işlemler yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin denetimlerini aralıksız sürdüreceği, esnafların kurullara uymaları, kurallara uymayan esnafların ise vatandaşlar tarafından zabıta daire başkanlığına bildirilmesi istendi.