Malatya'daki deprem

Malatya'daki deprem
Malatya'daki deprem
- Beşiktaş Belediyesi, kardeş ilçe Hekimhan'a 2 kamyon ihtiyaç malzemesi gönderdi

MALATYA (AA) - Malatya'nın Hekimhan ilçesinde meydana gelen depremlerden sonra Beşiktaş Belediyesi, Hekimhan'a iki kamyon yardım malzemesi gönderdi.

CHP Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, sık sık artçı depremlerin yaşandığı Hekimhan ilçesindeki depremden zarar gören ailelere Beşiktaş Belediyesince yardım kamyonları gönderildi. 

Bin battaniye ve 500 gıda kolisinden oluşan iki kamyon yardım malzemesi, Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ve Beşiktaş Belediyesi personelleri tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Deprem bölgesini inceledikten sonra CHP'li belediye başkanlarıyla görüşen ve bölgenin ihtiyaçlarını CHP'li belediyelere ileten CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Beşiktaş Belediyesi'ne teşekkürlerini ileterek yardımların aralıksız devam edeceğini kaydetti.

Ağbaba, İstanbul ve Ankara'daki belediyelerinden talep ettikleri yardımlarla depremden zarar gören vatandaşların sıkıntılarını en aza indirmeyi planladıklarını belirterek, "Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Hekimhan'ın yanında olacağız" ifadesini kullandı

Beşiktaş Belediyesi tarafından gönderilen yardım kolilerini ve battaniyeleri mahalleleri dolaşarak dağıtan Hekimhan Belediye Başkanı Ali Seydi Millioğulları ise depremde mağdur olan vatandaşlara yardım elini uzatan kardeş belediyeleri Beşiktaş Belediyesine teşekkür etti.