Malatya'daki engelliler "sessiz eylem" yaptı

Malatya'daki engelliler "sessiz eylem" yaptı
Malatya'daki engelliler "sessiz eylem" yaptı
MALATYA (AA) -  Malatya'da bir grup engelli, bazı kurumlara ulaşılabilirlikte sorunlar yaşadıkları gerekçesiyle "Susarak Haykırıyoruz" isimli sessiz...

MALATYA (AA) -  Malatya'da bir grup engelli, bazı kurumlara ulaşılabilirlikte sorunlar yaşadıkları gerekçesiyle "Susarak Haykırıyoruz" isimli sessiz eylem  yaptı. 

Merkez Ziraat Bankası şubesi önüne gelen grup adına konuşan engelli Ali Haydar Koyun, Engelliler Haftası kapsamında ulaşılabilirlik alanında yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için eylem yaptıklarını söyledi. 

Banka ve AKSA  Elektrik hizmet binalarına ulaşmada sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Koyun, binalara girişte rampa yapılmasını talep ettiklerini ancak 4 yıldır sorunlarının çözüme kavuşturulamadığını dile getirdi. Koyun, "Basit bir örnek gibi görünüyor ama aslında bizim için çok önemli. Rampadan çıkmak isteyen varsa çıksın. Çıkabilene 20 bin lira ödül vermeye hazırız" dedi.

Engelli olarak ulaşılabilirlik konusunda yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle Kapalıçarşı'ya yıllardır gidip alışveriş yapamadıklarını kaydeden Koyun, "Kucaklarda bizi taşımayı çok seviyor halkımız, yetkililer, işletmeciler ama nedense ufak bir düzenleme yapmayı düşünemiyor" ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından grup, banka ve AKSA önünde 10'ar dakika susarak eylem yaptı.