Malatya'daki trambüs yangını

Malatya'daki trambüs yangını
Malatya'daki trambüs yangını
- Malatya Büyükşehir Belediyesi: "Yangının meydana geliş nedenleriyle ilgili geniş çaplı araştırma yapmak üzere bir komisyon oluşturulmuştur"

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince, trambüs yangınının nedenleriyle ilgili geniş çaplı araştırma yapmak üzere bir komisyon oluşturulduğu bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, dün sat 22.25'te 4407 numaralı trambüs aracının, İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi durağında henüz belirlenemeyen bir nedenle yanmaya başladığı hatırlatıldı.

Yangın başlar başlamaz araç kaptanının yolcuları ivedilikle tahliye ettiği, herhangi bir yaralanma veya can kaybı olmadığı anımsatılan açıklamada, "Herhangi bir vatandaşımızın zarar görmemesi bizim için teselli vesilesi olmuştur" denildi.

Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yangın mahallinde gerekli incelemelerin özenle yapıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Adli ve idari soruşturma süreci devam etmekte olup, her türlü ihtimal titizlikle değerlendirilmektedir. Yangının meydana geliş nedenleriyle ilgili geniş çaplı araştırma yapmak üzere bir komisyon oluşturulmuştur. Komisyonumuz, uluslararası bağımsız kuruluşlardan, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı uzmanlarından, saygın ve alanlarında otorite olan bilim adamlarımızdan teknik destek alarak olayın aydınlatılması için yoğun bir çalışma başlatmıştır. Yapılmaya başlanan inceleme ve soruşturmaların sonucu oluşacak teknik rapor , şeffaflık çerçevesinde saygıdeğer kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Açıklamada ayrıca, araçların garanti kapsamında olduğu, bu nedenle belediyenin herhangi bir maddi kaybının söz konusu olmayacağı ifade edildi.