Malatya'dan kısa kısa

Malatya'dan kısa kısa
Malatya'dan kısa kısa
- Cumhuriyet Çarşısı'nda peyzaj çalışması yapıldı

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince Cumhuriyet Çarşısı'nda peyzaj çalışmaları yapıldı. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Çarşısı'ndaki peyzaj çalışmalarında yaklaşık 100 piramit ve top mazı dekoratif saksı yerleştirildi.

Çarşı esnafı, yapılan çalışmaların alana farklı bir görünüm kazandığını belirterek, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür etti. 

- Mobil konkasör makinesi sahaya çıkarıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesince, ilçelerin yol yapım ve onarım işlerinde elek altı, temel alt malzemesi üretimi yapmak için aldığı mobil konkasör iş makinesiyle sahada çalışmalar yapılmaya başlandı. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilk üretimi inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, iş makinesinin yol yapım işlerinde Büyükşehir Belediyesine maliyet açısından çok önemli kazanımlar sağlayacağını belirtti.

İlçelerde kurulan taş ocaklarında kullanılacak mobil konkasörün her türlü arazi şartlarında çalışabilecek özelliklere sahip olduğunu kaydeden Çakır, "Mobil konkasörümüz saatte 350 ton malzeme üretimi yapıyor. Hem elektrik hem de mazotla çalışabiliyor. Makinemiz bu sayede sahada daha fazla iş üretebiliyor. Makinemiz kullandığı malzemenin işe yaramayan bölümlerini kendi bünyesinde ayırarak, asıl malzemenin daha kaliteli olmasını sağlıyor. Bu da yapacağımız yol çalışmalarının kalitesini yükseltiyor. Makinemiz, iş üretim maliyetleri ile nakliye giderlerinde Büyükşehir Belediyemize tasarruf anlamında önemli katkılar sağlıyor" ifadelerini kullandı.

Mobil konkasör makinesinin incelenmesine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.