Malatya'dan kısa kısa

Malatya'dan kısa kısa
Malatya'dan kısa kısa
- Büyükşehir Belediyesi, Malatyalı ünlü sanatçı Alpay'ın yeni albümünü yayınladı - MASKİ çocuklara su bilincini aşılıyor

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatyalı ünlü sanatçı Selahattin Alpay'ın yeni albümünü yayınladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, sanata ve sanatçıya büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatyalı ünlü sanatçı Alpay'ın yeni albümü yayınlandı.

Selahattin Alpay'ın son çalışması olan ve aranjörlüğünü Zafer Dalgıç'ın üstlendiği solo albüm çalışması "Kınıfır Bed Renk Olur" adını taşıyor. Albüm, 7 eserden oluşuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, sanatı ve sanatçıyı desteklemekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi vasıtasıyla sosyal belediyecilik faaliyetlerini hız kesmeden sürdürdüklerini ifade eden Çakır, "Hemşerimiz Selahattin Alpay'ın son albümüne destek vermekten de ayrı bir onur duyduk. Başarılarının devamını diliyorum" açıklamasında bulundu.

- MASKİ çocuklara su bilincini aşılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, "Suyuma Sahip Çıkıyorum" adlı boyama kitabı ile anaokulu öğrencilerini su tasarrufu konusunda bilinçlendiriyor.

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Yeşilyurt Mustafa Aksoğan Anakolu öğrencilerine boyama kitabı hediye etti.

MASKİ'nin çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla su tüketimi konusunda bilinçlendirmeye çocuklardan başladığını ifade eden Özdemir, "Tasarruf dünyanın her yerinde dikkate alınması gereken bir sorumluluktur. Biz de bu sorumluluğu küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılamış olacağız. Çocuklarımızın sularına sahip çıkmasını sağlayacağız. Bu nedenle çocuklar için su tasarruf bilincini küçük yaşlarda kazandırılması amacıyla boyama kitapçıkları bastırdık. İlk olarak anaokulu öğrencilerine su tasarrufunu anlatan boyama kitabı hediye ediyoruz" ifadelerini kullandı.

- Şire pazarı otantik bir çarşıya dönüştü

Şire pazarında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme yapıldı.

Büyükşehir Belediyesince hazırlanan proje doğrultusunda öncelikle temel ve kolon güçlendirmeleri yapılarak güvenli bir hale getirilen eski şire pazarının taş kaplama ve ahşap giydirme işleri tamamlandıktan sonra meydan kısmında da peyzaj düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi.

Meydanın zemini bazalt taş ile kaplanırken, meydan içerisine nostaljik bir çeşme, oturma grupları ve çiçek saksıları yerleştirildi.

Şire Pazarındaki peyzaj düzenlemelerinin de büyük oranda tamamlanmasından sonra, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü tarafından aydınlatma çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı.

Öte yandan, şire pazarında yapımı devam erkek ve kadın mescidinde son aşamaya gelindi.