Malatya'dan kısa kısa

Malatya'dan kısa kısa
Malatya'dan kısa kısa
- Hürriyet Parkı'ndaki düzenlemelerde sona gelindi - İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen sosyal destek projesine dahil edilen 30 öğrenci, Büyükşehir Belediyesinin sanat merkezinde karakalem ve bağlama kursu alıyor

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Hürriyet Parkı'nda yürüttükleri düzenleme çalışmalarında sona yaklaştı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye ekipleri, kent merkezinde 20 dönümlük bir alana sahip parkta, yeşil dokuyu korudu, kafeterya ve restoran binalarında bazı değişiklikler yaptı.

Parkın ortasına 2 bin metrekare alana sahip biyolojik bir gölet yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çocuk oyun alanını büyüttü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların devam ettiği Hürriyet Parkı'nda incelemelerde bulundu.

Çakır, yeşil alanların arttırılmasına yönelik çalışmalar yapıldığı gibi mevcut alanların da korunup daha kullanılabilir bir hale getirilmesi için çalıştıklarını belirterek, Hürriyet Parkı'ndaki çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığını, burasının kısa bir süre sonra Malatyalıların hizmetine sunulacağını aktardı.

Çakır, Kernek'teki yenilemenin ardından Kanalboyu'nda da düzenlemeye başladıklarına değinerek, "Altyapı çalışmaları devam ediyor. Kanalboyu'nu da Malatya'ya yakışır bir hale getireceğiz. Hürriyet Parkı'nı da 12 ay boyunca gezilebilecek bir mekan haline getiriyoruz" ifadelerini kullandı.

- Belediyeden emniyetin sosyal projesine destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezince (MABESEM), İl Emniyet Müdürlüğünün sosyal projelerine destek veriliyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, MABESEM'de, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında yürütülen Kayısı Kentin Yetenekleri Projesi'ne dahil edilen 30 öğrenciye karakalem ve bağlama kursu veriliyor.

Gençler, eğitimin ardından yetenek sınavına girecek.