Malatyalı öğrenciler Berlin de staj yapacak

Malatyalı öğrenciler Berlin de staj yapacak
Malatyalı öğrenciler Berlin de staj yapacak
MALATYA (AA) - Malatya Hasan Akbudak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Mesleki ve Teknik Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden 24'ü Geleceğin Umudu...

MALATYA (AA) - Malatya Hasan Akbudak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası ( İMKB ) Mesleki ve Teknik Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden 24'ü Geleceğin Umudu Meslek Liseleri Projesi kapsamında Almanya'da staj yapacak. 

Liseden yapılan yazılı açıklamada, ERASMUS projesinin amacının, okulun kimya teknolojisi alanı öğrencilerinin, 11. sınıfın sonunda yapmaları gereken staj çalışmasının bir aylık bölümünü Almanya'nın Berlin şehrindeki ilgili işletmelerde ve eğitim kurumlarında gerçekleştirmek olduğu belirtildi.

Proje kapsamında öğrencilerin gıda analizi, kozmetik maddelerin üretimi, inşaat boyası üretimi, deterjan üretimi ve güvenliği alanlarında çeşitli işletme ve okullarda işbaşında eğitim stajı gerçekleştirecekleri kaydedilen açıklamada, öğretmenlerin de eşlik edeceği program kapsamında öğrencilerin stajları boyunca  Avrupa Birliği ülkelerinin kültürel zenginliklerini tanımak amacıyla çeşitli ziyaretler, geziler ve Almanya Berlin Büyük Elçisi ile görüşmeler gerçekleştirecekleri ifade edildi.