Malatya'ya 10 trambüs daha alınacak

Malatya'ya 10 trambüs daha alınacak
Malatya'ya 10 trambüs daha alınacak
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince 10 trambüs alımı daha yapılacak. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, toplu...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince 10 trambüs alımı daha yapılacak. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, toplu ulaşımda hedeflenen kaliteye ulaşmak için, modern ve konforlu ulaşım araçlarını araç filosuna katmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Trambüs'te yüksek verim alınması üzerine 10 trambüs daha alacak.

Trambüslerin ilkbahar aylarında teslim alınması bekleniyor.

Bu arada, merkezin yanı sıra ilçe ve kırsal mahallelerde de hızlı, konforlu ve ekonomik toplu taşıma hizmetinin sunulması için araç takviyesine devam eden Büyükşehir Belediyesi, trambüslerin yanı sıra 4'ü körüklü olmak üzere 14 yeni otobüs aldı. Otobüsler Kasım ayı içerisinde Malatya'ya gelerek hizmete girecek.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, son yıllarda yaptıkları hamlelerle Malatya'nın toplu taşımada bir marka şehir haline geldiğini belirtti.  Türkiye 'de ilk kez hizmete soktukları trambüsü, birçok belediyenin uygulamak istediğini aktaran Çakır, "Belediyeciliğin tanımında da belirtildiği gibi bizim hedefimiz, insanların yaşamını kolaylaştırmaktır. Biz de bütün alanlarda olduğu gibi toplu ulaşımda da vatandaşlarımızı gitmek istedikleri yere kolaylıkla ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda göreve geldiğimiz 2009 yılından bu yana yaptığımız uygulamalar sayesinde Malatya'daki hemşerilerimiz konforlu ve rahat bir ortamda şehiriçi seyahatlerini gerçekleştirebiliyorlar. 7-8 ay önce uygulaya koyduğumuz trambüs sayesinde Malatya toplu taşımada bir marka şehir haline geldi" ifadelerini kullandı. 

Yeni alınan 14 otobüs ve 10 trambüs sayesinde kentteki ulaşım kalitesinin daha da artacağını belirten Çakır, vatandaşların daha konforlu, güvenli ve hızlı bir şekilde şehiriçi ulaşımlarını yapabileceklerini belirterek, alınan araçların hayırlı olmasını diledi.