Malatya'ya asansörlü otomatik katlı otopark yapılacak

Malatya'ya asansörlü otomatik katlı otopark yapılacak
Malatya'ya asansörlü otomatik katlı otopark yapılacak
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte asansörlü tam otomatik katlı otopark yapılmasının planlandığı bildirildi.Belediyeden...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte asansörlü tam otomatik katlı otopark yapılmasının planlandığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde yaşanan trafik sorununa çözüm bulmak amacıyla ulaşım master planı çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesinin, otoparkla ilgili yeni bir proje üzerinde çalışmaya başladığı belirtildi.

Giriş ve çıkışların daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi ve dar alanlarda çok daha fazla aracın park etmesine imkan sağlayan asansörlü tam otomatik katlı otopark projesi üzerinde durulduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Fizibilite çalışmaları devam eden tam otomatik katlı otopark sistemlerinin normal betonarme otoparklara göre aynı alana daha fazla araç park yeri yapma imkanı sağlıyor. Trafiğin yoğun olduğu ve araç park yerine ihtiyaç duyulan noktalarda müsait arsalara bu tarzda otopark yapmak mümkün olabilecek."

Açıklamada, planlanan projenin  Atatürk Caddesi'nde  açık otopark olarak kullanılan yere yapılmasının planlandığı ve bununla ilgili olarak ihale hazırlıklarının devam ettiği aktarıldı.