MASKİ personeli kan bağışında bulundu

MASKİ personeli kan bağışında bulundu
MASKİ personeli kan bağışında bulundu
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) personeli, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kan Bankası'na...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) personeli, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Kan Bankası'na kan bağışında bulundu.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan ve hastane yöneticileri, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir'i makamında ziyaret ederek, hastanenin işleyişi hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretin ardından Özdemir, MASKİ Genel Müdür yardımcıları, daire başkanları ve personel kan bağışında bulundu. Özdemir, kan bağışının hayat olduğunu belirterek, kan bağışlama kültürünün toplumda geliştirilmesi gerektiğini ifade etti. 

MASKİ yönetimi olarak kan bağışlamak için karar aldıklarını aktaran Özdemir, "Personelimiz gerçekten bu konuda çok duyarlı. Her insanın senede bir veya 2 defa kan vermesi gerekir. Ben de kan verdim. İnşallah, ihtiyacı olan birinde kullanılır. Tüm mesai arkadaşlarıma duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Aslan da Turgut Özal Tıp Merkezi'nin bölge hastanesi olması dolayısıyla devamlı kana ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Malatya'da faaliyet gösteren özel sektörlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız,  kamu kurum ve kuruluşlarımız sürekli bizlere destek vermektedirler. MASKİ Genel Müdürümüz beni arayarak kan bağışında bulunmak istediklerini söylediler. Bizler de arkadaşlarımızla MASKİ'ye gelerek kan almaya başladık. Önemli olan sayı değil. Gönüllerin açık olması. Özdemir başta olmak üzere kan bağışında bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.