MASKİ vezneleri hafta sonu hizmet verecek

MASKİ vezneleri hafta sonu hizmet verecek
MASKİ vezneleri hafta sonu hizmet verecek
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) veznelerinin, vatandaşların borçlarının yeniden yapılandırmasında...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) veznelerinin, vatandaşların borçlarının yeniden yapılandırmasında kolaylık sağlamak için hafta sonu açık olacağı bildirildi.

MASKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşlar Akpınar'da bulunan MASKİ veznelerine başvurularını yaparak kanundan faydalanabilecek. 

Mükelleflerin ana borçları sabit kalarak faizleri TEFE ve ÜFE oranına göre yeniden yapılandırılarak taksitler halinde ödeme kolaylığı sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, vatandaşların mutlaka yasadan faydalanması gerektiğini belirtti.  

MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir ise Malatya'da 10 bin 500 abonenin yasadan faydalandığını belirterek, vatandaşların pazar günü günü saat 17.00'ye kadar MASKİ Akpınar Şubesine başvuruda bulunabileceklerini kaydetti.