MASKİ yetkilileri Arapgir'de muhtarlarla biraraya geldi

MASKİ yetkilileri Arapgir'de muhtarlarla biraraya geldi
MASKİ yetkilileri Arapgir'de muhtarlarla biraraya geldi
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyonu İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü yetkilileri, Arapgir'deki muhtarlarla...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyonu İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü yetkilileri, Arapgir'deki muhtarlarla görüşerek sorunları dinledi. 

Arapgir Belediyesi Toplantı Salonu'ndaki toplantıya Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi İl Genel Sekreter Yardımcısı İrfan Kaya ve MASKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Ramazan Toy ile diğer yetkililer ve muhtarlar katıldı. MASKİ yetkililerinin çalışmaları hakkında bilgi verdiği toplantıda, muhtarlar da özellikle geçen yaz aylarındaki kuraklık nedeniyle mahallelerinde vatandaşların yaşadıkları sıkıntılar ve çözüm önerilerine ilişkin söz aldı. 

Cömertoğlu burada yaptığı konuşmada, yeni yasayla su ve kanalizasyon işlerinin tamamının Malatya Büyükşehir Belediyesi tasarrufunda bulunan MASKİ'ye devredildiğini hatırlattı. Yeni sürecte eksikliklerin olabileceğini belirten Cömertoğlu, bu eksiklikler giderilene kadar MASKİ'nin görev sahasında çalışmalarını sürdürmeye devam edeceğini vurguladı.

MASKİ yetkilileri de vatandaşların geçmiş döneme ait birikmiş su faturalarının mobil gezici ekip tarafından taksitlendirileceği ve abonelere ödeme kolaylığı sağlanacağını ifade ederek, gerekli hallerde mobil ekiplerin su tahsilat ve abone bilgilerini de güncelleyebileceğini kaydetti.