MASKİ'den su depolarına uzaktan izleme sistemi

MASKİ'den su depolarına uzaktan izleme sistemi
MASKİ'den su depolarına uzaktan izleme sistemi
- MASKİ Genel Müdürü Özdemir: "Özellikle su seviyesinin düşmesi ve suyun taşması durumlarında ekiplerimizin anında müdahale etme şansı olacak"

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünün  kent  genelindeki su depolarında anlık durumdan haberdar olmak için Su Seviyesi Uzaktan İzleme Sistemi'ni kurduğu bildirildi.

MASKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, merkez ilçelerde bulunan 36 su deposunun tamamı saniye saniye izleniyor.

MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, Malatya'nın gelecek yıllarda su ve kanalizasyonla ilgili sorun yaşamaması için tüm planlamaların yapıldığını ve son teknolojinin kullanıldığını belirtti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın projelere sonsuz destek verdiğini kaydeden Özdemir, "Su Seviyesi Uzaktan İzleme Sistemi'ni iki merkez ilçedeki 36 su deposuna kurduk. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta anında haberdar olacağız. Özellikle su seviyesinin düşmesi ve suyun taşması durumlarında ekiplerimizin anında müdahale etme şansı olacak. Gelecek nesillere kaliteli hizmet sunmak için gayret ediyoruz. Sistemin hayata geçirilmesi bizler için çok önemli" ifadelerini kullandı. Özdemir, bundan sonra da yapacakları hizmetlerin tamamında teknolojiyi kullanacaklarını ifade ederek, sistemi kurarken öz kaynaklarından istifade ettiklerini kaydetti.

Özdemir, projeye desteği için Çakır'a teşekkür etti.