Melekbaba kabrinde düzenleme yapılacak

Melekbaba kabrinde düzenleme yapılacak
Melekbaba kabrinde düzenleme yapılacak
MALATYA (AA) -  Malatya Battalgazi ilçesindeki Melekbaba Türbesi ve kabrinde düzenleme yapılacak.Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya...

MALATYA (AA) -  Malatya Battalgazi ilçesindeki Melekbaba Türbesi ve kabrinde düzenleme yapılacak.

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçedeki Melekbaba Mahallesi'nde mahalleye ismini veren mezar çevresinde, Battalgazi Belediyesi tarafından yeni düzenleme yapılmak üzere çalışma başlattı.   

Çevreyolunun altında bulunan mahalleye ismini veren Melekbaba kabrinin yeri, Kuzey Kuşak yolunun geçmesi ve yol üstünde kalması nedeniyle değiştirilecek. Kabrin arkasındaki evin kamulaştırılması için bir takım çalışmalar yapıldı. 

Battalgazi  Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş ve ilgili müdürlerle kabirde ve kamulaştırılacak yerde incelemede bulundu. 

Gürkan, "Bu bölgede kuşak yolunun geçmesi hasebiyle Melekbaba mezarının arka tarafındaki evi kamulaştırarak Melekbabanın şahsına yakışır bir türbe olarak güzel bir kabir yapma aşamasındayız. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra Belediye  Kültür Müdürlüğüne verdiğimiz talimatlar doğrultusunda çalışmalarımızı başlatacağız" dedi


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Belediye

  ,

  başkan

  ,

  kültür

  ,

  kuzey