Mevlit Kandili'ne doğru

Mevlit Kandili'ne doğru
Mevlit Kandili'ne doğru
- AK Parti İl Başkanı Tüfenkci, mesaj yayımladı

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tüfenkci, mesajında, Mevlit Kandili'nin, Hz. Muhammed'i ve O'nun bütün insanlığa verdiği mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul edilmesi gerektiğini belirtti.

Kandillerin toplum hayatında çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri olduğunu ifade eden Tüfenkci, insanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamber'in doğumu vesilesiyle kutladıkları Mevlit Kandili'nin de bu özel günlerin en başında yer aldığını vurguladı.

Sevgili Peygamber'in doğumuyla insanlığın önünde aydınlık bir devir açıldığını belirten Tüfenkci, "İçinde bulunduğumuz çağda da O'nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Bu bakımdan Mevlit Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve O'nun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz" ifadesini kullandı.

Adaleti, merhameti, bağışlamayı, dostluğu, kardeşliği ve sevmeyi O'ndan ve O'nun yüce mesajlarından öğrendiklerini ifade eden Tüfenkci, şunları kaydetti:

 "Haksızlığa baş kaldırmayı, zalime 'dur' demeyi, direnmeyi O'ndan öğrendik. Mazlumun yanında durmayı, yetimi korumayı, güçsüzden yana olmayı O'ndan öğrendik. Akrabaya, komşuya, muhtaca bakmayı O'ndan öğrendik. Yok etmek yerine yaşatmayı, kin tutmak yerine merhameti, kavga yerine sevmeyi, insanlığın ancak sevginin sonsuz rahmet denizinde hayat bulacağını O'ndan öğrendik. Kendisine bu kutlu gecede sonsuz selam olsun. Bu vesileyle, bütün İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlit Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı Peygamber Efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini, geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum."