Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti Malatya İl Başkanı Kahtalı: "Milletimiz her zamanki gibi geleceğe güvenle bakmalıdır. Çünkü milletin omurgası AK Parti görevinin başındadır"

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, genel seçim sonuçlarına ilişkin "Milletimiz her zamanki gibi geleceğe güvenle bakmalıdır. Çünkü milletin omurgası AK Parti görevinin başındadır" dedi. 

Kahtalı ile AK Parti'den Malatya milletvekili seçilen Bülent Tüfenkci, İl Başkanlığı'nda düzenledikleri basın toplantısında genel seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.   

Parti olarak 13 yıl içinde büyük sınavlardan geçtiklerini belirten Kahtalı, hiçbir zaman eğilmediklerini ve eğilmeyeceklerini söyledi. Her dönemde milli irade vurgusunu yaptıklarını kaydeden Kahtalı, bir kez daha milli irade diyecek ve sandık mesajının gereğini yapacaklarını ifade etti. 

AK Parti'nin kavgacı bir görüntü vermeyeceğini dile getiren Kahtalı, koalisyon için tüm partilerle görüşeceklerini söyledi. 

Vatandaşların görevlerini yaparak oylarını kullandıklarını ifade eden Kahtalı, "Hepsine hürmet ediyoruz. Onların iradesi her şeyin üstündedir. Biz kendi değerlendirmemizi yapacağız ancak şu da bilinsinki bu değerlendirmeyle milletimizin huzuru için atılması gereken adımları, istişare ederek atılması gereken vakitte atacağız. Milletimiz, huzur içinde olmalıdır. Milletimiz her zamanki gibi geleceğe güvenle bakmalıdır. Çünkü milletin omurgası AK Parti görevinin başındadır" diye konuştu.

- Tüfenkci'nin değerlendirmesi

Bülent Tüfenkci de 7 Haziran seçimlerinin Malatya'ya, ülkeye,  dünya ve bütün Müslümanlara hayırlı olmasını diledi.

Malatya halkına partilerine ve kendilerine gösterdiği ilgi ve teveccüh dolayısıyla teşekkür eden Tüfenkci, seçim sonuçlarına Türkiye'de ve dünyada kimlerin sevindiğine, kimlerin de sevinemediğine dikkat edilmesi gerektiğine belirterek, "Allah'a hamd olsun AK Parti bu seçimden zaferle çıktı. Bütün karalamalara rağmen, bütün birleşmelere rağmen ne CHP 'si, ne MHP 'sinin toplamı AK Parti kadar etmedi. Tabi tek başına iktidarı kaybetmemiz bizim için belki handikap olarak sayılabilir ama bunun bütün yükünü milletimizin çekeceğine de inanıyoruz. Biz milletle beraber yürüdük, milletle beraber yürümeye devam edeceğiz. Milletin kararına da saygı duyacağız. Milletimiz koalisyon istemiştir, biz koalisyonların bu ülke için ne kadar kötü olduğunu seçim kampanyası boyunca izah etmeye çalıştık. Ama bazı kesimler de özellikle koalisyonların bu ülke için ne kadar faydalı olduğunu anlatmaya çalıştılar. Daha koalisyonun ismi zikredildiğinde dolardaki, dövizdeki ve piyasaların durumunun karışıklığını da hemen hissettik" ifadelerini kullandı. 

AK Parti karşıtlığı üzerinden kampanya yürüten CHP, MHP ve HDP'nin birleşerek bir koalisyon kurmalarını istediğini kaydeden Tüfenkci, millete vaat ettiklerini gerçekleştirmeleri için bir fırsat tanınması gerektiğini düşündüğünü aktardı.