Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Sivas, Kırşehir ve Kırıkkale'de vekiller mazbatalarını aldı

SİVAS/KIRIKKALE/KIRŞEHİR (AA) - Milletvekili Genel Seçimi'nde Sivas, Kırşehir ve Kırıkkale'den milletvekili seçilerek, 25. Dönem Parlamentosu'nda yer alacak adaylar, mazbatalarını aldı.

Sivas Adliyesi'nde düzenlenen törende İl Seçim Kurulu Başkanı Güntaç Değer, AK Parti 'li vekiller İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun ile  CHP 'li Ali Akyıldız ve MHP 'li Celal Dağgez'e mazbatalarını verdi.

Törende konuşan ve başkente uğurlanan seçilmiş vekillere yasama ve yürütme organlarında başarılar dileyen Güntaç Değer, "Seçilmişler, bölgemize ve ülkemize hizmette yarışsınlar, toplumun huzurunu teminle refahını artırsınlar istiyoruz" dedi.

Törene katılamayan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz adına mazbatası  AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin'e verildi.

Mazbatasını alan CHP'li Ali Akyıldız, "Ben mazbatamı cumhurbaşkanıma vermek istiyorum" diyerek eşi Zeynep Akyıldız'ı kürsüye davet etti. Ali Akyıldız, mazbatasını eşine iletti.

Törenin ardından vekiller, yakınları ve parti üyeleriyle fotoğraf çektirdi.

- Kırşehir

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Kırşehir'den milletvekili seçilen AK Parti'li Salih Çetinkaya ile MHP'li Cemil Yıldırım Türk mazbatalarını aldı.

İl Seçim Kurulu Başkanı Burhanettin Öksüm, AK Parti Kırşehir milletvekili Çetinkaya ile Türk'e mazbatalarını takdim etti. 

Çetinkaya, ailesine ve kendisine destek olan tüm partililerine teşekkür ederek, "Kırşehirimize hayırlı olsun. Kırşehir için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

Törenin ardından, milletvekili Çetinkaya ile partililer hatıra fotoğrafı için poz verdi.

Kırşehirlilere teşekkürlerini ileten Türk de "Bizleri destekleyen, bizlerden emeklerini esirgemeyen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kırşehir'in menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

- Kırıkkale

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Kırıkkale'den milletvekili seçilen AK Partili Oğuz Kağan Köksal ve Ramazan Can ile MHP'li Seyit Ahmet Göçer de mazbatalarını aldı.

Kırıkkale Adliyesi'ne gelen AK Parti Kırıkkale milletvekilleri Köksal ve Can'a İl Seçim Kurulu Başkanı Ekrem Halıcı tarafından mazbataları verildi.

Köksal, seçimin Kırıkkale ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunarak, seçim sürecinde özveriyle çalışan basın mensuplarına teşekkürlerini iletti.

Köksal, "Bize oy veren Kırıkkalelilere teşekkür ediyorum. İnşallah verdikleri oyları helal ettiririz. Bütün gayretimiz bu" dedi.

Kendilerine oy veren ve vermeyen herkese teşekkür eden Can da "Demokratik bir seçim oldu. Sandıktan çıkan sonucun başımızın üzerinde yeri vardır ve sonucu takdirle karşılıyoruz. Seçmenlerin uyarılarını ve mesajını kabul ediyoruz. İnşallah gözümüzün önüne daha dikkatli bakacağız" diye konuştu. 

MHP Kırıkkale Milletvekili Seyit Ahmet Göçer ise adliyeye gelerek mazbatasını alanlar arasında yer aldı. Kendilerine destek verenlere teşekkürlerini ifade eden Göçer, hiç kimseyi ayırt etmeden, ayrıştırmadan hizmet edeceğini bildirdi.