Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a nezaket ziyaretinde bulundu

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a nezaket ziyaretinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammet Emin Yalçınkaya'nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Milletvekili Şahin, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bütün ilçe belediyelerinin gayretle halka hizmet için çalıştığını belirterek, Başkan Çakır ve ekibine teşekkür etti.

Şahin, 1 Kasım'da yapılan genel seçimin Türkiye genelinde huzur içerisinde geçtiğini ve bunda da herkesin katkısı bulunduğuna işaret ederek, güvenlik güçlerinin aldığı tedbirler neticesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde de seçimin sıkıntısız geçtiğini kaydetti.

Malatya'nın AK Parti'ye verdiği destekle büyükşehirler arasında ilk 4 il arasında yer aldığına dikkat çeken Şahin, "5 milletvekilimizle Malatyamız ve ülkemiz için, insanlarımızın mutluluğu için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, ilçe belediye başkanlarımızla birlikte yerelde yapılması gerekenleri, gecemizi gündüzümüze katarak yapmak zorundayız. Rabbim, önümüzdeki 4 yıllık süreyi hizmetlerle dolu yaşayıp, vatandaşlarımıza yaşatmayı nasip etsin. Yükümüzün ağır olduğunun bilincindeyiz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

- "Malatya'da devam eden çok önemli projeler var"

Çakır da ziyaretleri için milletvekillerine teşekkür ederek, kendilerini kutladı.

Huzur ve istikrarın ülkenin gelişmesi, yatırımların ve istihdamın artması açısından önemli olduğunu kaydeden Çakır, "Seçimin sayın vekillerimizin şahsında kendileri, ülkemiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Malatya'da devam eden çok önemli projeler var. Bakanlıklar ve hükümetimiz nezdinde gündeme alınması gereken projeler var. Bunları sayın vekillerimizle takip ederek bir an önce yatırım programına alınmaları, bazılarının kaynaklarının arttırılması noktasında birlikte hizmete devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.