Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba mazbatasını aldı - Ağbaba: "Genel başkanımızın açıklamış olduğu 14 madde var. Bu 14 maddeyi kabul eden insanlarla, partililerle koalisyon kurulabilir"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba mazbatasını aldı.

Malatya Adliyesi'ne gelen Ağbaba'nın mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı İzzettin Duman verdi. 

Adliye çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Ağbaba, seçim çalışmalarında aday arkadaşlarıyla, örgütleriyle, kadın kolları ve gençlik kollarıyla başarılı bir seçim kampanyası yürüttüklerini söyledi.

Seçimde en akılda kalan kampanyayı partilerinin yürüttüğünü belirten Ağbaba, "Hepinizin bildiği yaşanacak bir Türkiye , Genel Başkanımızın sunduğu vizyon belgesi, Türkiye'de ses getirdi ve akılda kalan emekliye 2 maaş, asgari ücretin bin 500 lira olması, mazotun 1,5 lira olması gibi bir çok vaat akılda kaldı. Başarılı bir kampanya yürüttük" dedi.

Ağbaba, yeni bir sürecin başladığını, bundan sonraki konumu ne olursa olsun Malatyalılar için çalışmaya devam edeceğini dile getirdi.

Malatya'da hak ettikleri neticeyi almadıklarını kaydeden Ağbaba, "Malatya'da bu hak ettiğimiz bir sonuç mu? Asla değil. Hem 4 yıl boyunca çalışmalarımız hem kampanyamız hem de aday tablomuzla hak ettiğimiz bir sonuç olduğunu düşünmüyorum. Maalesef Malatyalıların çalışmaya, emeğe, maalesef tabloya göre oy vermediklerini belirtmek istiyorum. Farklı oy verme sebeplerimiz var. Onu da bu dönem aşacağımızı biliyorum. Maalesef o farklı oy verme sebeplerinin Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekili sayısının sabit kalmasına sebep oldu" ifadelerini kullandı.

Partilerinin koalisyon çalışmalarının devam ettiğini anımsatan Ağbaba, şunları kaydetti:

"Bizim geçen günlerde genel başkanımızın açıklamış olduğu 14 madde var. Bu bizim 14 maddeyi kabul eden insanlarla, partililerle koalisyon kurulabilir. 14 maddenin içeriği açık ve net. Orada yolsuzluklara hesap sorulacağı, Cumhurbaşkanının anayasal çerçeveye çekileceği, demokrasinin işleneceği 14 maddelik bir açıklamamız var. Ayrıca seçimden önce söz verdik. 'Emekliye 2 maaş ikramiye' dedik. 'Taşeron sistemi kaldıracağız' dedik. 'Mazot 1,5 lira olacak' dedik. Bunlar, o 14 maddenin içerisinde var. Bize halkın verdiği mesaj şu;  AKP 'nin biraz dinlenmesi ve yüzde 60 çoğunluğun görev yapması yönünde. Bu konuda Cumhuriyet Halk Partisi'nin sorumluluk almaya hazır olduğunu belirtmek istiyorum."