Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: - "Partimizdeki değişimi başlatan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğine, liderliğine inanıyoruz. Onu herkesin bilmesini istiyoruz"

MALATYA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Partimizdeki değişimi başlatan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğine, liderliğine inanıyoruz. Onu herkesin bilmesini istiyoruz" dedi.

Malatya Adliyesine gelen Ağbaba, İl Seçim Kurulu Başkanı İzzettin Duman'dan mazbatasını teslim aldı. 

Milletvekili olmaya hak kazanan Ağbaba'ya başarılar dileyen Duman, Ağbaba'nın TBMM'de kenti en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını belirterek, Ağbaba'ya mazbatasını verdi.

Ağbaba, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Kasım seçim sonuçlarına saygılı olduklarının herkes tarafından bilinmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'de önemli bir süreci hep birlikte yaşadıklarını dile getiren Ağbaba, partisinin bütün il, ilçe ve belediye başkanlarına çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti.

Ağbaba, kimsenin yılgınlığa kapılmamasını isteyerek, "Kimse korkuya, yılgınlığa kapılmasın. Hem Malatya için hem de Türkiye için Cumhuriyet Halk partisi var. Malatya'da ezilen herkesin sesi olmaya, herkesin yanında olmaya, herkesin neferi olmaya devam edeceğim. Hiç kimse korkmasın. Hiç kimse yılgınlığa kapılmasın. Sizin için gece gündüz mücadele etmeye hazır bir milletvekiliniz var" ifadesini kullandı.

Seçim sonuçlarının ardında başkanlık sistemi tartışmalarının başladığına işaret eden Ağbaba, "Tek adam rejimine, diktatörlüğe Cumhuriyet Halk Partisi'nin her ne koşulda olursa izin vermeyeceğini herkesin açıkça bilmesi gerekiyor. Herkes rahat olsun. Sizlerle birlikte Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'sini, değerlerini yaşatmayı, Cumhuriyet'in değerlerini yaşatmayı, laikliği, özgürlükleri yaşatmayı, hukuku yaşatmayı, her zaman hukukun, özgürlüğün, demokrasinin, barışın yanında yer alacağımızı ve bunların zedelenmesine izin vermeyeceğimizi herkesin bilmesi gerekir" diye konuştu.

- CHP'nin kurultay süreci

Ağbaba, parti olarak bir kurultay süreci içinde bulunduklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Bazı arkadaşlarımız olağanüstü kurultayın toplanması için imza toplamaya başladılar. Bir siyasi parti kendi içerisinde demokrasiyi getiremezse ülkeye demokrasiyi getirmez. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu böyle söylüyor. Biz önce kendi içerimize demokrasiyi getireceğiz. Olağan kurultay sürecimiz devem ediyor. Ocak ayında bir olağan kurul yaşanacak. Burada başta MYK olmak üzere bütün arkadaşlarımız sorumluluğumuzun farkındayız. Partimizdeki değişimi başlatan Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğine, liderliğine inanıyoruz. Onu herkesin bilmesini istiyoruz. Partimizde kongre süreci başlıyor. Türkiye'nin her yanında insanlar delegelerini seçiyorlar ve önümüzdeki günlerde kongreler yapılacak. İl, ilçe kongreleri ve kurultayımız yapılacak. Şu bilinsin ki; Malatya başta olmak üzere nerede bir yenileşme talebi varsa yapılmalıdır ve bu gereklidir. Bunun da gerekli olduğuna inanıyoruz. Ancak tekrar söylüyorum; partiyi televizyon ekranlarında sanki bir liderlik sorunu varmış gibi tartışılmasını da doğru bulmadığımızı, bu yola çıkan bütün arkadaşlarımıza başarılar dilediğimizi söylemek istiyorum."