MOTAŞ şoför alımı yapacak

MOTAŞ şoför alımı yapacak
MOTAŞ şoför alımı yapacak
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Ulaşım A.Ş (MOTAŞ) 10 asil, 10 yedek şoför alımı yapacak.Büyükşehir Belediyesinden yapılan...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Ulaşım A.Ş (MOTAŞ) 10 asil, 10 yedek şoför alımı yapacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, İŞKUR üzerinden yapılacak personel alımı için şoför olarak çalışmak isteyen adayların İŞKUR'dan alacakları başvuru formuyla MOTAŞ'a 10 Şubat'a kadar başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

Adayların sürüş ve motor bilgilerinin test edileceği sınav sonucunda başarılı olanların başvuruları kabul edileceği ifade edilen açıklamada, başvuru sayısının fazla olması durumunda 12 Şubat'ta noter huzurunda kura çekileceği belirtilen açıklamada, adaylarda en az 3 yıllık E tipi ehliyete sahibi, meslek liselerinin elektrik , elektronik, makine ve motor bölümlerinden birinden mezun olma, 25 -40 yaş  arasında, askerliğini yapmış ve MOTAŞ tarafından yapılacak sürüş testinden başarıyla geçebilme şartlarının arandığı kaydedildi.

Açıklamada, adayların nüfus cüzdanı, ehliyet, diploma fotokopisi ve son 6 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğrafla başvuru yapabilecekleri bildirildi.