MOTAŞ'dan güzergah değişiklikliği

MOTAŞ'dan güzergah değişiklikliği
MOTAŞ'dan güzergah değişiklikliği
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ (MOTAŞ) Genel Müdürlüğünce, toplu taşıma güzergahında değişikliğe gidildi.MOTAŞ Genel...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ (MOTAŞ) Genel Müdürlüğünce, toplu taşıma güzergahında değişikliğe gidildi.

MOTAŞ Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ulaşımda hız ve zamanın önemli olduğu, bu kapsamda vatandaşların talepleri doğrultusunda çözümler üretildiği belirtildi.

Malatya'da trafiğin rahatlaması için 8 farklı güzergahın 4 hatta birleştirildiği ifade edilen açıklamada, bu güzergahlar sayesinde şehir içindeki trafikte rahatlama olacağı gibi ulaşılmak istenen noktaya daha hızlı ulaşabilme imkanı sağlanacağı kaydedildi. 

Yeni düzenlemenin 22 Şubat Pazar günü başlayacağı belirtilen açıklamada, birleştirilen güzergahlara ilişkin şu bilgilere yer verildi:

"10A (Turgut Özal Mahallesi) ve 4Z (Zafer Mahallesi) hatları birleştirilerek 10Z olarak hizmet verecek. 12A ( Hava Lojmanları) ve 4V (Vali Konağı) hatları birleştirilerek 10V olarak hizmet verecek. 6B (Özalper Mahallesi) ve 4İ (İnderesi Mahallesi) hatları birleştirilerek 6İ olarak hizmet verecek. 4S1 (İnönü Mahallesi) ve 1B (Seyrantepe) hatları birleştirilerek 1S olarak hizmet verecek."