Muharrem ayı

Muharrem ayı
Muharrem ayı
- Malatya'nın Darende'de ilçesinde aşure dağıtıldı

MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesinde muharrem ayı dolayısıyla "Birlik Aşuresi" adlı etkinlik düzenlendi.

Darende Kaymakamı Ali Türk ve Belediye Başkanı Süleyman Eser, ilçe merkezinde Darende Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte aşure dağıttı.

Kaymakam Türk, konuşmasında, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

Bu gün Aşure Günü olduğunu belirten Türk, "Aşurenin içerisinde bir çok gıda var. Bu yiyecekler nasıl bir araya geldiğinde bu muhteşem tadı oluşturuyorsa bizim birliğimiz ve beraberliğimiz aşure gibi mükemmel olacaktır. Son zamanlarda ülkemize yönelik saldırılarda bir olduğumuzu bu tür etkinliklerle gösterdiğimiz sürece hiçbir güç bizim yükselişimizi durduramayacaktır" diye konuştu.

Eser de Aşure Günü'nün tüm Türk İslam dünyasına hayırlar getirmesini, ülkede yaşanan "sıkıntı ve acıların" son bulmasını diledi.

Toplumun birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu kaydeden Eser, Muharrem ayının Türkiye 'nin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine vesile olmasını temenni etti.

Etkinliğe İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Rauf Özgenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.