Öğrenciler su tasarrufunu tiyatroyla öğreniyor

Öğrenciler su tasarrufunu tiyatroyla öğreniyor
Öğrenciler su tasarrufunu tiyatroyla öğreniyor
- MASKİ Genel Müdürlüğü, Su Hayattır Programı kapsamında öğrencilere su bilincini aşılamak için tiyatro gösterimleri düzenliyor

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Su Hayattır Programı kapsamında öğrencilere suyun önemi ve su tasarrufu bilinci kazandırmak için tiyatro gösterimleri düzenliyor.

MASKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiyem ve Hidayet İlk ve Ortaokullarında su tasarrufunun anlatıldığı tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.

MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, suyun önemini anlatmak ve çocuklara su bilincini aşılayabilmek için MASKİ Genel Müdürlüğünün bu tür organizasyonları sıklıkla yapacağını kaydetti.

Oyunda İbiş karakteriyle suyun öneminin çocukların anlayabileceği eğlenceli ve komik bir dille ele alındığını ifade eden Özdemir, oyunu izleyen öğrencileri de "su polisi"  ilan ettiklerini belirtti. "Su polisi" öğrencilerin evler, mahalleler ve okullarda açık gördükleri muslukları kapatmayla görevlendirdiklerini aktaran Özdemir, Malatya'daki tüm okullarda tiyatroyu sahnelemeyi planladıklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Komik

  ,

  İlan

  ,

  Büyükşehir