"Öğretmenimle El Ele Projesi"

"Öğretmenimle El Ele Projesi"
"Öğretmenimle El Ele Projesi"
MALATYA (AA) - Malatya Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen "Öğretmenimle El Ele Projesi" kapsamında Arguvan'da veliler için ikinci dönem toplantısı...

MALATYA (AA) - Malatya Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen "Öğretmenimle El Ele Projesi" kapsamında Arguvan'da veliler için ikinci dönem toplantısı yapıldı.  

Arguvan Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde son sınıf öğrencilerin velilerinin katıldığı toplantıda konuşan Okul Müdürü Mehmet Alman, amaçlarının eğitimin üç ayağından biri olan aileleri de sürece dahil ederek okul-veli- öğrenci arasındaki koordinasyonu artırmak olduğunu söyledi.

Okul genelindeki başarıyı olumlu anlamda geliştirmek istediklerini vurgulayan Alman, proje kapsamında her 4 öğrenciye bir koç öğretmen görevlendirmesi yapıldığını anlattı.Koç öğretmenler tarafından aylık olarak öğrencilerin başarı durumlarının takip edileceğini kaydeden Alman, "Geçen yıl okulumuzdan mezun olan 14 öğrenciyi  Türkiye 'nin çeşitli güzide üniversitelerine yerleştirdik. Bu yıl da bu  sayının üzerinde öğrencilerimizi üniversitelere yerleştirerek başarıyı artırmayı amaçlıyoruz" dedi.

Proje hakkında velileri bilgilendiren Alman, velilerden çocuklarının çalışmalarını takip etmelerini istedi.