Oto yıkamacılarda "kurban" yoğunluğu

Oto yıkamacılarda "kurban" yoğunluğu
Oto yıkamacılarda "kurban" yoğunluğu
- Malatya'da bazı vatandaşlar kurbanlarını kestirmek için mezbaha gibi hizmet veren oto yıkamacıları tercih etti

MALATYA (AA) - Malatya'da bazı vatandaşlar, kurbanlarını kestirmek için mezbaha gibi hizmet veren oto yıkamacıları tercih etti.

Kent merkezinde belediyelerce belirlenen kurban kesim yerlerinin dışında oto yıkamacılar da kesim yeri olarak kullanıldı.

Araç temizliği yapılan yerlerinde bayram dolayısıyla kasaplar hizmet verirken, bazı vatandaşlar kurbanlıklarını bu iş yerlerindeki kestirmek için yoğunluk oluşturdu.

Kasap Eyüp Turhan Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı vatandaşların evlerine yakın yerlerde kurbanlıklarını kestirmeyi tercih ettiğini belirtti. Bu nedenle evlerinin yakınlarındaki oto yıkamacıları tercih eden vatandaşlara hizmet verdiklerini aktaran Metin, yoğun çalıştıklarını söyledi.

Normalde oto yıkamacı olarak hizmet veren iş yerinde bayram dolayısıyla kurban kesimi yaptıklarını anlatan Metin, "Burada 13 kasap arkadaşımla hijyenik şekilde kesim yaparak vatandaşlara hizmet veriyoruz. 50 lira karşılığında küçük baş kurbanlığı kesip, parçalayarak poşetler halinde vatandaşlara teslim ediyoruz" dedi.

- Belediye ekipleri önlük ve poşet dağıttı

Bu arada Battalgazi Belediyesi ekipleri, ilçede bu şekilde kurban kesimi yapılan iş yerlerini veterinerler eşliğinde denetledi.

Kesim yerlerinde inceleme yapan ekipler, kasaplara önlük, vatandaşlara da kurban etlerini koymaları için poşet dağıttı.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Belediye

  ,

  Oto

  ,

  Kurban

  ,

  lira

  ,

  ,

  kent

  ,

  hizmet

  ,

  İnceleme