Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı İnanç:

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı İnanç:
Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı İnanç:
- "Günümüzde doğal afetler ve teknolojik kazalar iş yerlerindeki tüm işçiler için göz ardı edilemeyecek bir tehlikedir"

MALATYA (AA) -  Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, "Günümüzde doğal afetler ve teknolojik kazalar iş yerlerindeki tüm işçiler için göz ardı edilemeyecek bir tehlikedir" dedi. 

İnanç, Öz İplik-İş Sendikası tarafından hazırlanan, İş Kazaları Kader Değildir projesine ilişkin bir otelde düzenlediği basın toplantısında, her yıl yüzlerce insanın, koruyucu önlemlerin alınmadığı ya da ihmal edildiği iş yerlerinde ortaya çıkan kazaları sonucu hayatını kaybettiğini söyledi.

Bu yılın 6 aylık dönemindeki iş kazalarında 794 işçinin yaşamını yitirdiğini belirten İnanç, "Günümüzde doğal afetler ve teknolojik kazalar iş yerlerindeki tüm işçiler için göz ardı edilemeyecek bir tehlikedir. İş kazalarının yanı sıra ortaya çıkan iletişim eksikliklerinin bedelini işçiler maalesef canları ile ödemek durumunda kalıyorlar" diye konuştu.

İnanç,  birçok ekonomik, siyasi, toplumsal ve sosyal çalışmanın yanı sıra yürüttükleri projelerle katılımcı ve daha demokratik bir toplumun oluşmasına katkıda bulunacaklarını kaydetti. 

Sendikasının birçok başarılı işi hayata geçirdiğini dile getiren İnanç, "Sendikamız bir küskünler hareketi ve kökü dışarıda olan bir harekette değildir. Çıkar gruplarının talimatıyla da kurulmuş bir sendika da değildir. Öz İplik-İş Sendikası'na bir işçi hareketidir" ifadelerini kullandı.