Polis eşlerinden Özverili Anneler etkinliği

Polis eşlerinden Özverili Anneler etkinliği
Polis eşlerinden Özverili Anneler etkinliği
MALATYA (AA) - Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY) Malatya Şubesi ile Malatya Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünce,...

MALATYA (AA) - Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY) Malatya Şubesi ile Malatya Emniyet Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünce, engelli çocukları olan polis eşleri için "Özverili Anneler" etkinliği düzenlendi. 

PEKAY Şube Başkanı Kadriye Urhal, polisevindeki etkinlikte yaptığı konuşmada, engelli annesi olmanın sözlerle anlatılamayacak bir durum olduğunu belirterek, annelerin hayatları boyunca kendilerinden önce engelli çocuklarını düşündüklerini söyledi.

Engelli çocukları olanları "elleri öpülesi anneler" olarak nitelendiren Urhal, engelli annelerine bir nebze olsun katkıda bulunmak, güzel vakit geçirmelerini sağlamak adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydetti.

Programa konuk olarak katılan İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Süheyla Ünal ise kendisinin de bir engelli olduğunu dile getirerek, şu an geldiği yeri kendisini mücadeleye zorlayan engeline borçlu olduğunu anlattı.  

Engelli bir çocuk yetiştirmenin uzun soluklu bir maraton olduğunu belirten Ünal, annelerin bu noktada çok iyi destek almaları gerektiğini, bu noktada kendilerine danışabileceklerini söyledi.

İnönü Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Araştırma Görevlisi Ceyhun Servi de annelerin engelli çocuklarının eğitimi konularında dikkat etmeleri gereken konuları anlattı.

Konuşmaların ardından Ünal ile Servi engelli annelerinin sorularını yanıtladı.

Kadriye Urhal, Ünal ile Servi'ye plaket ve çiçek, engelli annelerine de hediyeler verdi.