Polisler çocuklar için oyun sahneledi

Polisler çocuklar için oyun sahneledi
Polisler çocuklar için oyun sahneledi
- Malatya'da, aralarında polislerin de yer aldığı tiyatro ekibi, çocuklar için "Kırmızı Başlıklı Kızın Maceraları" adlı oyunu sahneledi - Güvenlik mesajları içeren oyunu bugüne kadar 22 okuldan 3 bin öğrenci izledi

MALATYA (AA) - Malatya'da, aralarında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı polislerin de yer aldığı tiyatro ekibi, çocuklar için güvenlik mesajları içeren "Kırmızı Başlıklı Kızın Maceraları" adlı oyunu sahneledi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında yürütülen "Ümidimiz Gençler Umudumuz Yarınlar" projesi çerçevesinde öğrenciler, "Kırmızı Başlıklı Kızın Maceraları" adlı oyunu izledi.

Çocukların tanımadıkları kimselere kapıyı açmamaları, ailelerinden izinsiz hiçbir şey yapmamaları, elektrikli eşyalarla oynamamaları gerektiği gibi çeşitli güvenlik mesajları içeren oyunda, polisler Murat Oğuzhan, Adem Korkmaz, Tuba Aslan ve Hüseyin Sarıtaş ile tiyatrocu Kevser ve Deniz Parlaktaş rol aldı.

Oyun sırasında öğrenciler polisler tarafından seslendirilen bazı şarkıları da eşlik etti.

Tiyatro grubunun Malatya'nın Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerindeki anaokulu, 1. ve 2. sınıflara yönelik sahnelediği oyunu bugüne kadar 22 okuldan 3 bin öğrencinin izlediği belirtildi.

Sabancı Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunu öğrenciler ilgiyle izledi.